FK~

Moje odkazy

Ostatní odkazy

Close Windows
Nenajdete mě na Facebooku ani Twitteru
Rozpad EU
Jsem členem FSF
There Is No Cloud …just other people's computers.
Sane software manifesto / Manifest příčetného softwaru

Podpisy v e-mailech

vydáno: 17. 10. 2011 19:53, aktualizováno: 10. 12. 2013 21:29

Někteří lidé používají automatické podpisy v e-mailech (text, který program připojí na konec každé zprávy). A někteří jako oddělovač používají dvě pomlčky: -- Asi to někde viděli a přišlo jim to husté nebo 1337, tak si to takhle nastavili.

Jenže dvě pomlčky nestačí, aby to takhle pěkně fungovalo. Oddělovačem totiž nejsou dvě pomlčky, ale dvě pomlčky, mezera a konec řádku. Dokonce je na to i erefcéčko: RFC 3676.

E-mailový klient (třeba Thunderbird nebo KMail) pak pozná, že se jedná o podpis a může ho zobrazit méně výrazným písmem než tělo zprávy (před oddělovačem "-- "). A také nebude kopírovat podpis do citace při odpovídání na zprávu.

správná a špatná patička v e-mailu

A když už jsme u těch citací: nechci se hádat, zda je lepší psát nad nebo pod citaci (obojí má svoji logiku), ale když už citujete, citujte jen nutné minimum textu – zvlášť pokud jde o e-mailové konference nebo newsové skupiny. E-mailový klient totiž do zpráv vkládá hlavičky jako In-Reply-To: …References: …, podle kterých e-mailový klient na druhém konci zprávy spáruje a zobrazí je přehledně jako stromovou strukturu (vlákna). Je zbytečné tu konferenci zahnojit citacemi kompletní historie, když všichni ty zprávy máme a můžeme se na ně podívat jedním kliknutím (kompletní citace mají smysl někdy v osobních e-mailech nebo při předávání zprávy někomu třetímu).

Témata: [e-mail]

Komentáře čtenářů

Tento článek zatím nikdo nekomentoval

Přidat komentář

reagujete na jiný komentář (zrušit)
jméno nebo přezdívka
název příspěvku
webová stránka, blog
e-mailová adresa
nápověda: možnosti formátování
ochrana proti spamu a špatným trollům

Náhled komentáře