Moje odkazy
vydáno: 30. 9. 2007 15:57, aktualizováno: 30. 1. 2014 14:50
Zlato můžeme mít v podobě šperků nebo zlatých cihel (ti šťastnější z nás), nebo cihliček (slitky), ty jsou už docela dostupné). A nebo si ho můžeme pořídit po Internetu tak, že s ním ani nepřijdeme do styku. A o tom bude tento článek.
Upozornění 26. 11. 2013: tento článek pochází z roku 2007 a některé informace již nejsou aktuální. Zlato jako takové má smysl stále, ale systém e-gold.com již není v provozu (byl v podstatě znárodněn a rozkraden americkou vládou).
Nemůžeme si s ním sice doma hrát, ale má to jiné výhody, hlavně ho můžeme vlastnit libovolné množství (i libovolně malé) množství. Důležité také je, že ho můžeme posílat jiným uživatelům nebo ho přijímat. Je to jako posílat peníze mezi bankovními účty, akorát, že převod proběhne okamžitě a nemusíte čekat až to přechroustají systémy obou bank (resp. až se dočkáte dávkového zpracování) a CERTIS. Konkurencí v rychlosti může být snad leda eBanka.
K čemu je to dobré:
Systém, který se stará o převody se jmenuje e-gold a můžete si o něm přečíst něco na Wikipedii, nebo hledejte na Googlu.
E-gold se stará o převody mezi svými účty a samozřejmě o skladování zlata. Nákup zlata za peníze nebo jeho prodej se provádí pomocí třetí strany. Takových společností je víc, dobrou zkušenost mám se společností GoldExchange.eu, špatnou zkušenost zatím naštěstí žádnou nemám :-) Pokud víte o dalších spolehlivých společnostech, uvítám příspěvky v diskusi. Často se jim říká "směnárna" - ale podle zákona žádné směnárny to nejsou, to je jen takové slovíčkaření (prostě vám zprostředkují převod z korun na zlato nebo obráceně).
Tento článek zatím nikdo nekomentoval