FK~

Moje odkazy

Ostatní odkazy

Close Windows
Nenajdete mě na Facebooku ani Twitteru
Rozpad EU
Jsem členem FSF
There Is No Cloud …just other people's computers.
Sane software manifesto / Manifest příčetného softwaru

Jabbim VIP - Recenze

vydáno: 13. 7. 2008 20:57, aktualizováno: 3. 8. 2020 23:45

Nedávno jsem potřeboval kamarádům hodit na web nějaké zazipované fotky. To je sice zdánlivě jednoduchá úloha, ale já samozřejmě hledal nějaké 1337 řešení. To mě nakonec dovedlo k tomu, abych si pořídil VIP účet na jabberovském serveru Jabbim.cz.

Logo JabbIM.cz

Rád používám službu Jabber Disk, která je zadarmo. Funguje to tak, že si do svého IM klienta přidáte kontakt (public@disk.jabbim.cz atd.), kterému pak posíláte soubory, jako byste je posílali živému kamarádovi. Vtip je v tom, že se soubory vystaví na internet a ostatní si je mohou stahovat (existuje také neveřejná varianta).

Fotek bylo trochu víc, tak jsem si řekl, že zkusím placený VIP přístup, kde má člověk hned 1,5 GB místa a další výhody. Každý uživatel může dostat službu na 14 zadarmo na vyzkoušení, tenhle férový přístup se mi líbí. Dva týdny by mi asi stačily, ale stejně jsem se rozhodl přispět a službu si předplatit na celý rok (přes eBanku je to raz dva).

Za pár korun ročně (dá se platit po dnech resp. korunách) jsem dostal:

  • Lepší ICQ transport
  • Víc volných SMS
  • Disk o velikosti 1,5 GB
  • E-Mailovou bránu bez prudící hlášky
  • Televizní program

Abych se přiznal, tak zajímavý je pro mě jen ten disk. S ICQ pomalu končím a navíc mám vlastní server s vlastním transportem. Nějaké ty SMSky posílám, ale zase jich není tolik - vždy mi stačil limit služby, co je zadarmo. SMTP brána je asi fajn, ale ještě jsem jí nepřišel na chuť. A na televizi moc nekoukám.

K Jabber disku je potřeba říct ještě jednu věc: výhoda VIP není jen ve větší velikosti, ale i v tom, že kamarádi stahující vaše soubory nemusí koukat na žádnou reklamu a k souboru se dostanou na jedno kliknutí.

Celkové hodnocení: za málo peněz, tak akorát muziky. Všechno funguje jak má, Jabber Disk je super, ale přece jen by to chtělo nějaké úžasné služby navíc, nějaký trhák :-) Rád jsem podpořil dobrou věc.

Témata: [IM]

Komentáře čtenářů


Kuzma, 22. 7. 2008 13:52, VoIP [odpovědět]

Jo, chtělo by to třeba telefonování!

Přidat komentář

reagujete na jiný komentář (zrušit)
jméno nebo přezdívka
název příspěvku
webová stránka, blog
e-mailová adresa
nápověda: možnosti formátování
ochrana proti spamu a špatným trollům

Náhled komentáře